fbpx
Світ
У Росії закінчилися великі розвідані родовища нафти і газу, – Роснадра

Російське Федеральне агентство з надрокористування (Роснадра) у 2017 році не планує оголошувати аукціони на право користування великими вуглеводневими ділянками, так як фонд відкритих родовищ вичерпаний.

Про це заявив глава відомства Євген Кисельов, передає БізнесЦензор з посиланням на Прайм.

“Нічого великого не залишилося. Фонд відкритих родовищ вичерпаний”, – сказав Кисельов у відповідь на запитання, чи плануються в наступному році нові аукціони на великі нафтогазові родовища.

“Тому ми зараз восени постараємося запустити механізм заявочного принципу для компаній на геологічне вивчення ділянок надр з метою відкриття родовищ. У всьому світі це так і робиться, тому треба давати компаніям більше свободи дій”, – додав глава Роснадра.

Зокрема, відомство пропонує розширити заявний принцип на ділянки надр з прогнозними ресурсами вищих категорій, в тому числі вуглеводні.

Глава Мінприроди Сергій Донський в березні говорив, що заявний принцип може бути розширений в другому півріччі 2016 року. Крім того, відомство пропонує збільшити максимальну площу наданого ділянки надр з 100 квадратних кілометрів до 500 квадратних кілометрів і максимальну кількість ділянок для одного заявника з трьох до п’яти.

Джерело.