fbpx
Політика
У Раді проголосували за законопроект про нову мінімальну зарплату 3200 грн

Верховна Рада на вечірньому засіданні у вівторок прийняла законопроект №5130, який необхідний для затвердження державного бюджету на 2017 рік. Його підтримали 227 депутатів.

Міністр соціальної політики Андрій Рева раніше заявляв, що метою цього законопроекту є підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень. За його словами, він також дозволить розблокувати об’єднання фондів соціального страхування.

У той же час законопроект містить ряд суперечливих норм. Зокрема, він продовжує обмеження максимального розміру пенсій на рівні 10740 гривень до 31 грудня 2017 року та зберігає обмеження на виплати працюючим пенсіонерам.

Вводиться поняття соціальної (для тих, хто потребує допомоги держави) та академічної стипендії (для тих, хто має значні успіхи в навчанні), при цьому вилучається норма про виплату академічної стипендії не менше 2/3 студентів кожного курсу.

Також з метою перевірки відомостей про одержувачів субсидій законопроект дозволяє обмежити їх право на захист персональних даних: влада отримає доступ до інформації про страховий стаж, страхові випадки, суми одержуваних виплат.

Читайте також: Термінова інформація з АТО: Відбувається зрада національного масштабу!

Джерело.

facebook