fbpx
Політика
У Раді пояснили, як зміниться тарифна сітка через нову “мінімалку”

З 1 січня всі українці, які працюють, будуть отримувати не менше 3200 грн. Про це повідомила в кулуарах народний депутат Лариса Денісова.

“Це підвищення мінімалки стосується всіх, хто працює, не лише бюджетників. Кожна людина, яка працює, з 1 січня буде отримувати не менше 3200 грн”, – заявила Денісова.

Вона уточнила, що в законі передбачений механізм, що для бюджетників, для яких нараховувалася заробітна плата згідно з тарифною сіткою (в нас їх 25 розрядів. – Ред.), то перший розряд коштуватиме 1600 грн. Зараз він – 1335 грн. Тобто за місяць він підвищиться на 20%.

“Це означає, що по першому тарифному розряду, наприклад, прибиральниці в школі буде призначений такий оклад, але вона буде отримувати не менше, ніж 3200 грн. Тарифний розряд і посадовий оклад треба відрізняти”, – повідомила Денісова.

За її словами, найближчим часом уряд прийме постанову, якою змінить тарифну сітку для вчителів.

“Це означає, що зараз вчитель без категорії отримує зарплату по 8-му тарифному розряду, а починаючи з 1 січня він отримуватиме зарплату по 10-му тарифному розряду. В середньому для вчителів зарплата з 1 січня підвищиться на 30%”, – заявила Денісова.

  • 6 грудня Верховна Рада підтримала законопроект, яким підвищується мінімальна заробітна плата та страхові виплати.
  • Відповідно до прийнятого закону мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
  • Законом передбачається новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.
  • Крім того, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабміном, а в небюджетній сфері підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно у колективних договорах.

Читайте також: Вступникам з України ця держава гарантує безплатну вищу освiту

Джерело.

facebook