fbpx
Дозвілля
Вступникам з України ця держава гарантує безплатну вищу освiту

Завдяки програмi “Free students” студенти з України можуть навчатися в iнститутах Ружомбероцького католицького унiверситету в Словаччинi.

Цьогорiч, зокрема, додалося три новi напрями — журналiстика, економiка та медичнi спецiальностi, а також з’явилася можливiсть навчатися в учнiв пiсля 9-го класу школи.

“Основнi навчальнi площi мiстяться в мiстi Ружомберок, — каже Душан Ковач, заступник декана католицького унiверситету. Крiм того, маємо економiчний iнститут у мiстi Попрад, педагогiчний у мiстi Левоча, який спецiалiзується на дошкiльнiй освiтi та спецiалiзованiй освiтi для дiтей-аутистiв i дітей з проблемних сiмей”.

Вступнi тестування та спiвбесiди на участь у програмi проводитимуть в Українi українською мовою. Всi учасники програми мають змогу пройти пiдготовчi та мовнi курси. А навчання українцям фiнансує уряд Словацької Республiки.

“За пiльгове проживання студентовi з України доведеться платити 40 — 60 євро на мiсяць, — каже Роман Фрич, голова громадської органiзацiї “Словацько-українське культурно-освiтнє товариство“. Обiд у їдальнях унiверситету вартуватиме вiд 1 до 1,5 євро завдяки державнiй дотацiї. Найкращi студенти отримуватимуть стипендію в рамках нацiональної стипендiальної програми”.

Детальніше про умови програми “Free students” можна дізнатися перейшовши за посиланням тут.

Читайте також: Ще більше гривень! Людина Порошенка в НБУ закликала розпочати масштабний друк грошей

Джерело.

facebook