fbpx

У пустелі ОАЕ з’явиться піраміда, більша за піраміду Хеопса

У пустелі Ліва за 160 кілометрів від столиці ОАЕ Абу-Дабі з’явиться найбільша у світі піраміда висотою 150 метрів та довжиною 300 метрів.

За своїми розмірами інсталяція перевершить піраміду Хеопса. Вона буде побудована з 410 тисяч різнокольорових сталевих діжок, що створюють барвисту мозаїку у стилі ісламської архітектури.

Photo: Wolfgang Volz. Image © Christo and Jeanne-Claude Foundation

Даний проєкт має назву “Мастаба” (Mastaba) був задуманий ще у 1977 році дуетом художників Христо Явашевом і його дружиною Жанною-Клод де Гієбон, яких уже немає серед живих.

Втіленням ідеї у життя займеться Володимир Явашев – племінник Христо Явашева. Наразі очікується схвалення уряду ОАЕ на зведення споруди, після чого її будуватимуть близько 3 років. 

Photo: Wolfgang Volz. Image © Christo and Jeanne-Claude Foundation

Дана споруда стане єдиним постійним твором Христо і Жанни-Клод та їхнім останнім проєктом.

Христо Явашев пішов з життя у 2020 році, Жанна-Клод — 2009-му. Пара прославилася завдяки декільком масштабним проєктам із використанням тканини. У 1972-му Христо і Жанна-Клод перекрили помаранчевою завісою ущелину в Колорадо, а в 1995 році задрапували білою тканиною фасад німецького Рейхстагу. У 2016-му Явашев представив інсталяцію «Плаваючі стежки», що з’єднала острови Сан-Паоло і Монте-Ізола на озері Ізео з материком. Робота складалася з 2 тисяч скріплених між собою пластикових кубів, обгорнутих в яскраво-жовтий нейлон.

У 2018 році Христо встановив плаваючу скульптуру «Мастаба» в озері Серпентайн на території Гайд-парку в Лондоні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Christo and Jeanne-Claude (@christojeanneclaude)

You cannot copy content of this page