fbpx
Світ
У Польщі спалахнули масові протести проти “Диктаторських законів” та діючого уряду (відео)

У вівторок ввечері, 13 грудня, у Польщі десятки тисяч людей вийшли на вулиці з вимогою відставки уряду.

50 тисяч людей вийшли на вулиці Варшави та інших міст, заявивши, що нинішня влада замахнулась на демократію і намагається впровадити диктаторські закони, як це було 35 років тому.

Зазначимо, 1981 року комуністична верхівка Польщі оголосила воєнний стан, аби приборкати антикомуністичний профспілковий рух “Солідарність”. На вулиці вивели танки та БТРи, а 10 тисяч опозиціонерів опинилися за ґратами.

Так, нинішня опозиція, серед якої є політики партії Дональда Туска “Громадянська платформа”, провели антиурядову демонстрацію під офісом владної партії “Право і справедливість”.

Демонстрація відбулася під гаслом “Ні руйнуванню Польщі”. Активісти склали листа до влади з 13 пунктів. Вони вимагали відставки уряду і звинувачували владу в антидемократичних реформах і нехтуванні свободами, критикували за обмеження прав жінок спробою ухвалити закон про аборти, параліч конституційного суду і з останніх змін – спробу обмежити право на зібрання.

Опозиційні протести підтримав і легендарний лідер руху “Солідарність” Лех Валенса.

“Я вже своє находив і напротестував. Це добре, що люди реагують і ходять на демонстрації замість того, щоби дивитися телевізор. Нація прокинулася. Ми втратили свій шанс на виборах, але зараз ми прокидаємося”, – сказав він.

“Усе, чого досягла Польща з 1989 року – демократія, рівність, відділення церкви од влади, права жінок, усе, до чого ми довго і повільно йшли – усе це знищила влада за півроку”, – заявила учасниця антивладної демонстрації Ева Каплевіч.

Свій мітинг провела й провладна партія на чолі з лідером Ярославом Качинським. Опозиційні мітинги він вважає фарсом і заявив, що влада стикається через такі демонстрації зі скаженим опором у своєму прагненні провести хороші зміни в Польщі, а заклики до відставки уряду – це заклики до злочину.

“Вони намагаються порівняти сьогоднішній уряд із тим, який запровадив воєнний стан. І пробують порівняти нинішню країну, яка має більше свободи стосовно інших європейських країн, із тим, якою Польща була в минулому, коли 13-го грудня запанувала неволя. Це безглуздо. Наші хороші зміни наражаються на шалений опір”, – заявив очільник країни.

“Вони намагаються накрити сучасних поляків хмарою цілковитого абсурду. Вони намагаються порівняти сучасний уряд із комуністичним. Вони намагаються порівняти методи, якими уряд наводить лад у Польщі з воєнним станом”, – додав він.

Натомість у Європарламенті у середу, 14 грудня, знову відбудуться дебати на тему верховенства закону та загрози демократії в Польщі.

Читайте також: На Львівщині на сміттєзвалищі знайшли тіло немовляти

Джерело.

 

facebook