fbpx
Світ
У міському парку Будапешта відкрився унікальний “Будинок музики”

Незвичайний музей музики відкрився у міському парку Будапешта.

Проект будівлі зі скляними стінами та дахом, схожим на шапку гриба, створив японський архітектор Соу Фудзімото (Sou Fujimoto). За його задумом, відвідувачі Будинку музики повинні почуватися у справжньому лісі, тому всередині покрівля оформлена тисячами декоративних елементів, що нагадують листя.

Також у ній виготовлено 100 вікон-кратерів, крізь які ростуть живі дерева та проникає сонячне світло. Завдяки такому рішенню при будівництві будівлі не постраждало жодне дерево. Ефект відкритого простору створюють скляний фасад та тонкі колони, що підтримують дах.

Площа Будинку музики – 9000 м². У будівлі три поверхи, що відображають «три рухи музичної партитури». На цокольному розташовані музейні галереї. Постійна експозиція під назвою «Звукові виміри – музичні подорожі у просторі та часі» висвітлює історію європейської музики.

Будинок музики у Будапешті, фото: archdaily.com / @Liget Budapest

Першу тимчасову виставку планується присвятити ключовим етапам розвитку угорської поп-музики — з 50-х до 90-х років XX століття. Поруч із галереями розташований напівсферичний купол, у якому 60 осіб одночасно можуть насолодитися 360-градусним звуком.

Футуристична архітектура Будинки музики. фото: dailynewshungary.com

Стіни першого поверху повністю скляні для них використовували 94 панелі різних розмірів, виготовлені на замовлення. На цьому рівні спроектовано дві зали. Найменший — призначений для проведення семінарів та лекцій, а в іншому приміщенні на 320 місць відбуватимуться музичні вистави.

Інтер’єр Будинку музики з панорамними вікнами на парк. Будинок музики у Будапешті, фото:archdaily.com / @Liget Budapest

На другому поверсі під дахом будівлі розташовані мультимедійна бібліотека, навчальні класи, архів угорської поп-музики та офіси. Рівні з’єднують великі гвинтові сходи та ліфти.

Камерна зала Будинку музики. Будинок музики у Будапешті, фото: archdaily.com / @Liget Budapest

Будинок музики є частиною амбітного проекту Liget Budapest, у рамках якого у міському парку Будапешта заплановано будівництво ще кількох музеїв.