fbpx
Світ
Цікавий факт про євро-купюри, про який мало хто знає

2002 року, коли Європейський центральний банк почав розробляти дизайн нової валюти, на купюрах було вирішено зобразити мости як символ зв’язку між країнами ЄС. Проблема була в тому, що банкнот було лише сім (номіналом у 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 євро), а до Євросоюзу на той момент входили 12 країн.

Щоб не провокувати заздрість та розбіжності між країнами-учасницями ЄС (кому сподобається, що їхній міст зобразили на купюрі в 5 євро, а сусідський — на 500?), вирішили намалювати просто абстрактні мости.

Для цього банк найняв австрійського дизайнера Роберта Каліна.

Він зобразив кожен міст відповідно до різних періодів європейської архітектури — від античності та романської епохи на купюрах у 5 та 10 євро до ар-нуво та модерну на банкнотах у 200 та 500 євро. Будувати ці мости, звісно, ​​ніхто не збирався…

Проте, мешканці нідерландського міста Спейкеніссе, вирішили побудувати всі мости, зображені на купюрах і таким чином стане фактом те, що всі мости знаходяться у одній країні – Нідерландах.

У 2011 році влада міста найняла художника Робіна Стама для проектування цих євромостів. Тепер копії споруд із європейських банкнот оточують житловий комплекс Het Land («країна» нідерландською). Кожен із семи мостів запроектували точно з зображення на купюрі.

Біля кожного мосту встановлені спеціальні таблички, що вказують на ракурс, з якого споруди найбільше схожі із зображеннями на банкнотах. Цікавий спосіб підвищити туристичну привабливість міста.