fbpx

Цей день в історії є сумним спомином у християн, української та світової громадськості

Одинадцятий день місяця вересня 2022 року сповнений потрійного смутку:

21 рік тому терористи на захоплених літаках урізалися в башти Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні;

78 років тому комуністична влада Польщі почала депортацію українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини на територію радянської України;

Українська громадськість цьогоріч згадує сумні події з життя українців, яких під час ІІ Світової війни примусово переселяли до УРСР з території, яка вже належала комуністичній Польщі. Ця пам’ятна дата – День пам’яті українців – жертв примусового виселення у 1944-1951 роках – встановлена відповідно до постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року і відзначається кожної другої неділі вересня.

Майже дві тисячі років тому, десь у 30-их роках нашої ери, ізраїльський цар Ірод, виконуючи дану пасербиці Соломії обіцянку, віддав наказ покарати ув’язненого ним Івана Хрестителя усікновенням глави. Цього дня християни східного обряду, вшановуючи пам’ять Христового Предтечі, дотримуються суворого посту.

Цей лагідний вересневий день оксамитової осені поєднав у людській пам’яті три трагічні спомини, що відбулися протягом двохтисячного періоду в світі.

Україна також опинилася в подібних трагічних ситуаціях, але її Збройні Сили при великій підтримці людей доброї волі та їхніх лідерів перемагають сучасних іродів із тоталітарних держав.

Фото: https: dn.gov.ua.

09/11/2022

You cannot copy content of this page