fbpx
Світ
Світ знаходиться на порозі наймасштабнішої гуманітарної кризи з 1945 року – ООН

Організація Об’єднаних Націй виступила з заявою про те, що світ зараз знаходиться на порозі наймасштабнішої гуманітарної кризи з 1945 року. За даними ООН, більше 20 млн чоловік в чотирьох країнах – Ємені, Південному Судані, Сомалі та Нігерії – загрожує голод, передає BBC.

За словами заступника генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівена О’Брайена, якщо не вжити термінових заходів, складна гуманітарна обстановка в цих країнах перетвориться на катастрофічну.

“Без колективних і скоординованих зусиль глобального масштабу, люди (в цих країнах) просто помруть від голоду”, – заявив Стівен О’Брайен.

За його словами, щоб уникнути катастрофи, до липня необхідно доставити в ці країни гуманітарну допомогу на суму в 4,4 млрд доларів.

“З початку цього року ми зіткнулися з найбільшою з моменту створення ООН гуманітарною кризою”, – підкреслив представник організації.

Нагадаємо, гуманітарна обстановка в Сомалі, Ємені та Південному Судані за останні роки значно погіршилася на тлі триваючих збройних конфліктів. Погіршення ситуації в Нігерії пов’язано з активністю радикальних ісламістів і зіткненнями на релігійному ґрунті.

Читайте також: “Гнійник назрів і лопається”: у Порошенка відреагували на бійку ветерана АТО та генерала

У січні Стівен О’Брайен заявляв, що триває військовий конфлікт в Ємені загрожує стати причиною найбільшого за своїми масштабами голоду. Виступаючи на засіданні Ради Безпеки, він підкреслив, що близько 10 млн жителів Ємену (з них більше двох мільйонів – діти) відчувають нестачу продуктів харчування, багато хто з них знаходиться на межі голодної смерті.

В кінці лютого ООН вперше за останні шість років оголосила про ситуацію масового голоду. Мова тоді йшла про складну ситуацію в декількох районах Південного Судану.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, майже 100 тисяч жителів цієї країни можуть загинути найближчим часом, якщо в країну не почне надходити гуманітарна допомога в достатніх обсягах.

Джерело.