fbpx

Спроба державного перевороту. Що сталося в Туреччині у ніч на 16 липня (фото)

У ніч проти 16 липня в Туреччині відбулася спроба державного перевороту, який у результаті не відбувся. Військові спочатку заявляли про те, що їм вдалося захопити владу, але в кінцевому рахунку протест був пригнічений. Під ранок почалися масові арешти бунтівників.

Спроба перевороту в Туреччині була здійснена в ніч на 16 липня. Повстанці заявили, що захопили владу в свої руки, запровадили воєнний стан і комендантську годину. На час протистояння всі соціальні мережі були заблоковані, інтернет працював з перебоями.

Читайте також: КІЛЬКІСТЬ ЗАГИБЛИХ ВНАСЛІДОК ВІЙСЬКОВОГО ПЕРЕВОРОТУ В ТУРЕЧЧИНІ РІЗКО ЗРОСЛА

Група військових також захопила аеропорт Ататюрк, міст через Босфор і державну телерадіокомпанію TRT. Багато державних каналів почали відключатися від ефіру. Довгий час вони транслювали прогноз погоди. Після оголошення про те, що в країні вчинена спроба військового перевороту, серед місцевого населення почалася паніка.

У соцмережах з’являлися фотографії, як люди скуповують в магазинах все, що можна купити.

Крім того, турки почали масово знімати гроші в банкоматах, а на дорогах утворилися величезні затори. На тлі повідомлень про переворот також обвалилася національна валюта Туреччини. Коли все сталося, президент країни Реджеп Ердоган перебував в Ізмірі і не встиг прилетіти в Стамбул або Анкару, де почалися бої.

У ЗМІ циркулювали новини про те, що він нібито залишив країну і попросив політичного притулку в Німеччині. Після того, як Німеччина йому нібито відмовила, він нібито відправився в Лондон. Проте інформації не підтвердилася. Пізніше Ердоган виступив зі зверненням за допомогою FaceTime, яке транслював телеканал CNN Turk.

У своєму зверненні він заявив, що переворот спробувала вчинити лише невелика група військових. Він також закликав людей виходити на вулицю на його підтримку. За закликом президента, а також прем’єр-міністра Біналі Йилдирима, на вулиці вийшли тисячі людей. Заклики лунали також з гучномовців на мінаретах. Жителі зупиняли танки і роззброювали військових.

Між повстанцями і лояльними Ердогану силами в Анкарі і Стамбулі відбувалися зіткнення із застосуванням танків і авіації. До 3:00 ночі (час збігається з київським) турецька влада заявили, що практично повністю контролюють ситуацію. Наразі тривають сутички біля штабу військової поліції в Анкарі.

Станом на 9:30 за київським часом, у сутичках біля штабу було вбито 16 військових, які брали участь у спробі перевороту. Крім того, після провалу перевороту, в Туреччині почалися масові арешти. За останніми даними, затримано понад 1563 особи. Своїх постів позбулися п’ять генералів і 29 полковників.

За останніми даними, в результаті зіткнень загинули 60 людей, близько 1000 людей отримали поранення по всій країні. В Анкарі були госпіталізовані 800 осіб, у Стамбулі – 200.

turechchyna1 turechchyna2

Джерело.

You cannot copy content of this page