fbpx
Світ
Справжнє диво: полячку вивели з 16-річної коми стимулятором

Пацієнтка змогла отямитися завдяки електродам на твердій оболонці мозку.

У Польщі лікарі змогли повернути дівчину до тями після 16-річної коми, в яку вона впала після того, як в 16 років невдало запила водою таблетку і вдавилася водою. Повернути дівчину до життя допомогли електроди на твердій оболонці спинного мозку, передають РИА Новости.

Мати дівчини – актриса Єва Блащик – зробила все можливе, щоб ця операція відбулася. Жінка організувала фонд для збору коштів, які пізніше були спрямовані на фінансування операцій семи пацієнтам.

Читайте також: 10 найдивовижніших винаходів 2015 року, які змінили наш світ (+ФОТО)

“Вона стежить поглядом за тим, що відбувається навколо, реагує на те, що їй подобається, подає ознаки гніву, коли щось не подобається. Такого контакту раніше не було”, – заявила доктор Моніка Барчевська.

Медики підкреслюють, що пробудження дівчини не означає, що вона відразу почне ходити і розмовляти. За час, проведений в комі, в її організмі відбулися зміни, які зажадають тривалої реабілітації.

Дівчина стала другим пацієнтом, якого за допомогою стимуляторів повернули до життя. Дана технологія полягає в тому, що на тверду оболонку спинного мозку встановлюються електроди. Далі на них надходить струм від стимулятора, який встановлений на тілі людини. У ході цієї процедури поліпшується мозковий кровообіг, за рахунок чого постраждалі нейрони відновлюються.

Відомо, що вже найближчим часом медики мають намір провести подібні операції і встановити стимулятори ще восьми пацієнтам.

Читайте також: В Угорщині дитина народилася через три місяці після того, як у її матері констатували смерть мозку

Джерело.

Related Post

facebook