fbpx

Скільки у світі ядерних боєголовок?

Дев’ять країн – Китай, Північна Корея, Франція, Індія, Ізраїль, Пакистан, Росія, Великобританія та США – мають у сукупності майже 13,080 боєголовок. Росія та США відповідають за приблизно 90% світового арсеналу, причому кожна з цих країн має понад 5500 ядерних одиниць.

Китай, Франція, Росія, США та Британія належать до числа 191 держави, що підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Згідно з угодою, вони мають скоротити свої запаси ядерних боєголовок і, теоретично, зобов’язані їх повністю ліквідувати.

І це зменшило кількість боєголовок, які зберігалися в цих країнах з 1970-х і 80-х років.

Індія, Ізраїль та Пакистан не приєдналися до ДНЯЗ, а Північна Корея вийшла з договору у 2003 році.

Ізраїль – єдина країна з дев’яти, яка офіційно так і не визнавала свою ядерну програму, але широко відомо, що вона має ядерні боєголовки.

Україна не має ядерної зброї, і, попри звинувачення президента Путіна, не існує жодних доказів, що вона намагалася її придбати.

У глобальному масштабі загальні запаси ядерної зброї скорочуються, але темпи скорочення уповільнюються, порівняно з попередніми 30 роками. Скорочення відбувається лише тому, що США та Росія займаються демонтажем раніше знятих із озброєння боєголовок.

З 13,1 тис. ядерних боєголовок у світі майже 9,6 тис. перебувають у військовому арсеналі для використання ракетами, літаками, кораблями та підводними човнами. Інші боєголовки списані, але все ще відносно справні і чекають на демонтаж. З 9,6 тис. боєголовок у військових запасах близько 3,8 тис. розгорнуто в оперативних силах – на ракетних базах чи базах бомбардувальників. З них приблизно 2 тис. боєголовок США, Росії, Великобританії та Франції перебувають у стані підвищеної готовності до використання за короткий термін. З урахуванням розгорнутих, що знаходяться на складах і чекають утилізації

З урахуванням розгорнутих, що знаходяться на складах і чекають утилізації ядерних боєголовок, дев’ять країн мають таку кількість зброї:

У Росії є 5977 ядерних боєголовок.

У США є 5428 ядерних боєголовок.

У Китаю є 350 ядерних боєголовок.

У Франції є 290 ядерних боєголовок.

У Великобританії є 225 ядерних боєголовок.

У Пакистану є 165 ядерних боєголовок.

У Індії є 160 ядерних боєголовок.

У Ізраїлю є 90 ядерних боєголовок.

У Північної Кореї є 20 ядерних боєголовок.

Фото: armyinform.

05/02/2022

You cannot copy content of this page