fbpx
Світ
Скільки коштує виростити дитину в Канаді

Ми народжуємо дітей не з метою рахувати кожну копійку, але відповідальні батьки розуміють, що з появою дитини витрати збільшуються. Але наскільки?

У той час як Міністерство сільського господарства США випустило річні дані про те, скільки коштує виростити дитину, Канада не знає точної цифри для своєї країни.

Передбачувана вартість виховання дитини в США від народження до 18 років становить, як мінімум, 233 610 доларів, або 12 300 тисяч доларів на рік (дані засновані на оцінках житла, транспорту, одягу, і ін. критеріїв).

У статті 2011 року, яка з’явилася в канадському виданні MoneySense, йдеться, що виховати дитину в Канаді буде коштувати приблизно $ 12,824 в рік, а в цілому – $ 243,656 до 18 років. Потім в 2015 році ці цифри були оновлені з урахуванням інфляції. Ціна за рік виросла до $ 13,366.

“Витрати на деякі елементарні речі, такі як житло і дитячі садки, росли дуже швидко за останні 5 років”, – говорить Ігліка Іванова, старший економіст і науковий співробітник канадського Центру політичних альтернатив (CCPA) в Ванкувері. “Ціни на дитсадки виросли в два-три рази в порівнянні з рівнем інфляції”.

Підрахунки Moneysense дуже відрізнялися з підрахунками, випущеними Інститутом Фрейзера в 2013, які отримали багато похвали. У тій доповіді, проведеній Крістофером Сарл, старшим науковим співробітником Інституту Фрейзера і професором економіки Університету Ніпіссінг, середні річні витрати на виховання дитини складають від $ 3000 до $ 4500.. Але експерти розкритикували і розвінчали ці дані.

“Проблема зі звітом Інституту Фрейзера полягає в тому, що такі важливі категорії витрат, як дитсадки, житло і транспорт просто не врахували”, – говорить Сід Френкель, професор факультету соціальної роботи університету Манітоби.

“В результаті це не дивно, що багато батьків назвали ці цифри нереальними. Сарл каже, що транспортні витрати не брали до уваги, оскільки в цьому питанні сім’ї приймають рішення на основі їхнього індивідуального способу життя, але багато хто стверджує, що наявність дітей багато в чому впливає на тип автомобіля, який ви купуєте”.

Читайте також: Скільки коштів витрачають на своїх дітей німецькі батьки: дослідження

Хоча існує цілий ряд факторів, які вступають в гру при визначенні витрат на виховання дитини, все ж основні і найбільш витратні – це житло, харчування і догляд за дитиною. І всі ці фактори постійно зростають в ціні в Канаді.

Згідно з останніми статистичними даними канадської іпотечної та житлової корпорації, середня вартість оренди двокімнатної квартири становить $ 962 за місяць, хоча Іванова зазначає, що ціни сильно відрізняються. У Торонто середня оренда двокімнатної квартири становить більше $ 1,100, в той час як в Монреалі – $ 751.

Незважаючи на це, “тільки за минулий рік, середня орендна плата за двокімнатну квартиру збільшилася на 4,8 відсотка в Канаді”, – говорить вона.

Ціни на продукти харчування також повинні зрости в 2017 році. Передбачається, що нас чекає зростання цін від 3-5% на продукти харчування, особливо виростуть в ціні фрукти і овочі (за прогнозами на 4-6%). В цілому, це буде означати, що канадські сім’ї витратять на продукти на $ 420 більше в 2017.

Витрати на дитячий садок також приголомшують. Остання доповідь від канадського Центру політичних альтернатив показала, що вартість дитсадків зросла майже на 8% з 2014 року. Це в три рази більше, ніж рівень інфляції.

Той факт, що Канада не в змозі придумати середньорічні показники на виховання дитини, терміново необхідно виправити, кажуть експерти.

“Відсутність комплексної оцінки, чи то за допомогою бюджетного підходу або дослідження, є проблемою”, – говорить Френкель. “Багато рішень і соціальна політика повинна бути заснована на стандартному бюджеті. Необхідно знайти ресурси, щоб зробити це “.

Читайте також: Українці почали називати своїх дітей дуже незвичними іменами

Джерело.