Світ
Скільки грошей українці витратили у Польщі – цифра дуже солідна

Українці все частіше їдуть у сусідню Польщу на шопінг – наших співвітчизників спокушають часто нижчі ціни, якісніші товари, а також відсутність потреби сплачувати ПДВ.

Як підрахувала польська Gazeta Wyborcza, лише за останні півроку українці вивезли до Польщі півмільярда доларів.

Вячеслав Ярмолович зі Львова, який вже у роки влаштовує автобусні поїздки в Польщу розповідає, що середній вік його клієнтів – 40+.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

“Купують ліки. Тому що в Польщі дешевше ніж в Україні. А навіть якщо не дешевше, то не підробка. В Україні ж дуже багато підробок дорогих препаратів. Купують електроніку, тому що без сплати ПДВ в Польщі виходить значно дешевше. Також різні споживацькі товари, яких у вас дуже великий вибір. Люди купують сири, м’ясо, йогурти, каву, побутову хімію, наприклад пральні порошки чи таблетки для посудомийок”, – розповів Ярмолович.

Польські журналісти нагадують, що оскільки українці не громадяни Євросоюзу, вони можуть вимагати повернення ПДВ зі своїх покупок. Тому покупки і виходять дешевшими.

“В першому півріччі цього року ми прийняли понад 808 тисяч документів від громадян України, а вартість товарів, які вони вивезли, сягає більше 1,1 мільярда злотих”, – розповіла прес-секретар митної служби в Перемишлі Едита Хабовська .

Читайте також: З 2017 року Польща змінює правила працевлаштування для українців

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook