fbpx

Шок: вихователька заклеїла дитині з аутизмом рот скотчем

Минулого тижня вихователь спецгрупи дитячого садка в волості Пайде (Естонія) заклеїв дитині-аутисту рот скотчем, так як той не спав і, як передбачається, заважав іншим дітям.

«Можу підтвердити цей факт. Спираючись на початкові дані, можу сказати, що такі речі неприпустимі », – прокоментував волосний старійшина Пайде Вельо Таммік. За його словами, дитячий сад і вихователь пояснили свою поведінку тим, що мова йде про дитину з спецгрупи, який не спав і заважав іншим дітям.

«Якщо ви цікавитеся моєю думкою, то я не вважаю за можливе продовжувати робочі відносини з цим вихователем. Це вкрай непрофесійний підхід, незалежно від причин. Я чув, що дитина не заперечувала, так як все відбувалося у формі гри, але такого в принципі не повинно бути. Це так непрофесійно. Вихователь в таких ситуаціях повинен вести себе по-іншому », – сказав Таммік. Він додав, що зараз у зв’язку з цим випадком з’явилося багато питань, на які необхідно дати відповіді найближчим часом.

«Шокує, що такі речі відбуваються в Естонії в XXI столітті, – сказала голова Естонського товариства аутистів Маріанне Куземченко. – Це абсолютно неприпустимо. Це непедагогічний прийом. Я дуже здивована, що педагог взагалі використовує такий прийом. Це неприйнятно для будь-якої дитини, особливо якщо мова йде про малюка з особливими потребами. Вчителі ж отримують освіту. Їх вчать, що прийнятно, а що ні. Таке не можна робити ».

Читайте також:АУТИЗМ У ДІТЕЙ: СТРЕС ЯК ПРИЧИНА ХВОРОБИ (ФОТО)

За словами Куземченко, у дітей-аутистів часто бувають проблеми зі сном. «У таких випадках слід поговорити з батьками і з’ясувати, які у них є допоміжні засоби, щоб дитина спала. Якщо у дитини розлад сну, що не дозволяє йому спати в обідню пору, йому потрібно знайти місце, де він буде перебувати в тиші і безпеці », – порадила вона.

Зв’язатися з керівництвом дитячого садка поки не вийшло, пише естонське видання.

Джерело.

You cannot copy content of this page