fbpx

Шкільні їдальні будуть світлих відтінків та з мінімалістичними меблями: Міністерство розвитку громад та територій затвердило єдиний дизайн

Міністерство розвитку громад та територій затвердило рекомендації щодо єдиного дизайну шкільних закладів харчування.

Дані рекомендації є універсальними та мають істотне значення, задля досягнення стандартизації модернізування харчоблоків освітніх закладів на державному рівні. Рекомендації стосуються як звичайних шкільних харчоблоків, так і харчоблоків “опорних кухонь”, які зможуть забезпечувати доставку харчування (готових страв) в інші заклади загальної
середньої освіти, організація гарячого харчування на базі яких є неможливою та\або економічно недоцільною.

Комплексний підхід до оновлення інфраструктури харчоблоків дозволить не тільки створити належний естетичний простір, а й підвищити технологічність виробничих процесів,
за рахунок переходу на нові стандарти організації харчування.

Згідно з посібником, обідню залу рекомендують облаштовувати мінімалістичними меблями, дотримуватися світлих відтінків, а також натуральних матеріалів.

Також у їдальні обовʼязково мають бути електричні прилади для знищення комах, а вікна повинні бути оснащені антимоскітними сітками та відчинятимуться тільки на провітрювання.

Біля входу в обідню залу облаштовуватимуть рукомийники, диспенсери з рідким милом та антисептики.

У посібнику є два варіанти дизайну інтер’єру.

01 Універсальний

Тут пропонують зробити підвісну стелю типу Армстронг, стіни та колони пофарбувати акриловою фарбою однотонного забарвлення, а для захисту від сонця на вікнах повісити жалюзі. Також будуть меблі з ДСП на металевому каркасі, підвісні світильники і накладні рукомийники.

02 Дорожчий, складніший і цікавіший

Крім фарби на стінах, ще з’явиться індивідуальний графічний малюнок, а на колонах – дерев’яні панелі. Меблі тут будуть однотонного кольору у стилі дизайну та з екологічних матеріалів, а замість жалюзі на вікна повісять рулонні штори.

Зала для прийому їжі зала має бути просторою та достатньо освітленою. Меблі мають бути пріоритетно прямих, не вигадливих форм, без додаткових елементів декорування, а також мають бути світлих відтінків. Стіни необхідно фарбувати у натуральні кольори.

You cannot copy content of this page