fbpx
Світ
Шкідливий вплив мобільних телефонів вперше було доведено у суді

В Італії суд визнав, що пухлина мозку у 57-річного чоловіка виникла саме від тривалих розмов по мобільному.

Розмови по мобільному телефону по 3-4 години в день впродовж 15 років призвели до розвитку доброякісної пухлини мозку у керівника однієї з компаній. Таке рішення ухвалив суд в місті Івреа північно-західного італійського регіону П’ємонт, повідомляє видання “Добрий Лікар” з посиланням на ВВС.

Розглянувши позов, поданий 57-річним Роберто Ромео до соціальних служб, суд визнав, що йому належить державна пенсія за шкідливість. При цьому адвокати соцслужб можуть оскаржити це рішення.

“Вперше у світі суд визнав зв’язок між некоректним використанням мобільного телефону і пухлиною мозку”, – заявили адвокати бізнесмена Ренато Амброзіо і Стефано Бертоне. Сам Ромео при цьому далекий від того, щоб демонізувати стільниковий зв’язок: “У мене не було вибору – мені необхідно було організовувати робочий процес і розмовляти з колегами увесь час — хоч в машині, хоч удома — впродовж 15 років”.

За словами Роберто, він уперше відчув щось погане в 2010 році, коли йому стало здаватися, що його праве вухо постійно закладене. “На щастя, пухлина була доброякісною, але тепер я нічого не чую цим вухом, оскільки мені видалили слуховий нерв”, – каже підприємець.

Читайте також: Двічі за ніч встаєте до туалету? Ваше життя під загрозою!

Суддя ухвалив рішення виплачувати потерпілому по 500 євро в місяць з коштів національного страхового фонду Італії.

Як свідчать вчені, ризик виникнення пухлин від нетривалого використання мобільних телефонів украй невеликий, проте він є присутнім при постійному використанні таких пристроїв.