fbpx
Політика
Савченко не підтримала курс України в НАТО

81 народний депутат відмовився голосувати за закон, спрямований на зближення Києва з Альянсом, пише “Сегодня”.

Верховна Рада сьогодні відновила курс України на вступ до НАТО. Закон впевнено прийнятий 276 голосами.
Тим часом, 81 народний депутат не підтримав зміну зовнішньополітичного курсу країни, який до сьогоднішнього дня був спрямований на позаблоковість України зусиллями режиму Януковича.

Зокрема, відмовилася голосувати “за” позафракційний нардеп Надія Савченко. В цілому “проти” проголосували 25 парламентаріїв, 3 – утрималися і 53 – не голосували.

Нагадаємо, 3 червня 2010 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, внесений президентом Віктором Януковичем.

Законопроект передбачав, що основним принципом зовнішньої політики країни “є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у вiйськово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного співробітництва з НАТО та іншими вiйськово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес”.

Читайте також: Чорногорія в НАТО: що зміниться на Балканах?

23 грудня 2014 року Верховна Рада внесла зміни до законів України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” і “Про основи національної безпеки України”, що передбачають відмову від позаблокового статусу країни і поглиблення співпраці з НАТО “для досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації”.

У закон “Про основи національної безпеки України” було додано положення, згідно з яким в числі пріоритетів національних інтересів – інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі і в НАТО.

Як зазначалося в пояснювальній записці до законопроекту, “позаблоковий статус України, який був закріплений в законі “Про основи внутрішньої і зовнішньої політики”, виявився неефективним в контексті забезпечення безпеки держави від зовнішньої агресії і тиску”.