fbpx

Саудівська Аравія підвищила ціни на нафту для США та країн Азії

У неділю, 5 червня, державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco прийняла рішення про підняття цін на нафту, що видобувається в країні для експорту в США та країни Азії.

Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх, який одночасно є керівником Saudi Aramco, заявив, що таке рішення прийнято так як попит на нафту в світі залишається стабільним, у той час як запаси сировини в країнах, які не входять до ОПЕК, скорочуються.

Тепер вартість Arab Light буде приблизно на 60 центів перевищувати ціну сортів Oman i Dubai, які поставляються в країни Близького Сходу. Для США ціна зросла на 20 центів і тепер на 55 дорожче регіонального рівня, передає РБК із посиланням на Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія має намір істотно збільшити видобуток нафти в цьому році, а також посилити свою присутність на світовому ринку.

Країна прагне до зниження залежності від експорту палива, розробивши стратегію під назвою Saudi Vision 2030. У планах продаж до 5% акцій Saudi Aramco в ході IPO. Капіталізація компанії може перевищити $2 трлн.

Джерело.

You cannot copy content of this page