fbpx
Світ
Розроблена унікальна програма, яка визначає рак за кров’ю

Вчені з Каліфорнії розробили комп’ютерну програму, яка може виявити рак зі зразка крові, а також вказати місце розташування пухлини. Готова вона буде протягом року. Про це повідомляє Daily Mail.

Програма, що отримала назву Cancer Locator, працює шляхом пошуку специфічних молекулярних моделей у ДНК раку.

Механізм порівнює ці моделі з базою даних генетичних модифікацій, які спровоковані різними типами раку.

“Неінвазійна діагностика раку має величезне значення, оскільки це дозволяє дізнаватися про наявність онкології на ранніх стадіях. Чим раніше це буде відомо, тим більше шансів у пацієнта позбутися хвороби. Технологія перебуває на початковому етапі розробки і вимагає подальшої перевірки, але потенційні вигоди для пацієнтів величезні”, – заявила автор дослідження професор Джасмин Жоу.

Технологію разом із двома іншими (RF і SVM) випробували на зразках крові 29 хворих на рак печінки, 12 хворих на рак легенів і 5 пацієнтів із раком молочної залози.

Читайте також: Прорив в медицині: українські вчені створили ліки від раку

Команда порівняла кількість помилок кожного методу на помилково позитивний результат – і виявила, що RF і SVM отримали коефіцієнти 0,646 і 0,604 відповідно.

Нова програма отримала нижчу частоту помилок 0,265.

Програма виявила онкологію на ранній стадії у 80% хворих на рак печінки, у 5 з 12 хворих на рак легенів.

“Я сподіваюся, що діагностичний тест буде готовий протягом року. Це залежить від навчальних даних, тестування і машинного навчання”, – сказала Жоу.

Джерело.