fbpx
Світ
РосЗМІ вперше сказали правду: брак і дорожнеча ліків на росії

Несподівано в ефір телеканалу «Росія 24» зателефонував телеглядач і повідомив, що для щоденного прийому йому потрібен польський препарат для профілактики тромбозів та емболії легеневої артерії. «Знайти поки не можу в жодній аптеці. Автопром не працює, заводи закриваються, люди втратили роботу, тепер навіть лікуватись нормально не можемо. Що далі?», – запитав 53-річний чоловік, який назвався Миколою з Мурманська.

На цьому ж телеканалі повідомляється про нестачу медикаментів для новонароджених, через що молоді мами змушені простоювати в чергах по кілька годин.

На телеканалі «Росія 1» повідомляється про дефіцит інсуліну, ліків для лікування ендокринних захворювань, захворювань крові та артриту. Зокрема, нестача інсуліну відчувається у Новосибірську. Перший російський телеканал повідомляє про черги до московських аптек. Громадяни купують ліки на майбутнє, хоча це робити абсолютно марно, тому що кожен препарат має термін придатності і зовсім не факт, що він колись знадобиться.

Проблеми виникають навіть із наявністю валідолу, ЛОР-бальзаму «Зірочка» та антикоагулянтів для лікування COVID-19. Антикоагулянти перешкоджають згортанню крові і лікарі радять запастися ними.

На цьому тлі російські аптеки підвищили ціни на медикаменти на 30-40%, а прийом у терапевта став обходитися росіянам у 6-7 разів дорожче, ніж це було до війни.

За «довоєнними» цінами ліки можна придбати в інтернет-аптеках, але попит на послуги онлайн виріс більш ніж на 2400%, тому скоро і в Інтернеті придбати ліки буде неможливо.

За матеріалами Дениса Поповича «Слово і діло»

Фото