fbpx

Рідкісний блакитний діамант The De Beers Cullinan Blue продадуть на аукціоні

Один з найцінніших блакитних діамантів вагою 15,1 карата буде виставлено на торги у аукціонному домі Sotheby’s. Це найбільший у світі блакитний діамант, який коли-небудь виставляли на аукціоні.

Цей надзвичайний блакитний діамант ступінчастої огранки 15,1 карат був вирізаний з виняткового необробленого каменю, знайденого в квітні 2021 року на руднику «Куллінан» у Південній Африці. Блакитні діаманти такої величини  є надзвичайно рідкісними: лише п’ять зразків вагою понад 10 карат коли-небудь потрапляли на аукціон, жоден з яких не перевищував 15 карат, що робить появу цього бездоганного дорогоцінного каменю само по собі знаковою подією.

Серед найрідкісніших з усіх кольорових діамантів, блакитні діаманти є казковою випадковістю природи, їх блакитний колір зазвичай спричинений наявністю слідових кількостей рідкісного елемента бору в кристалічній решітці алмазу. Синій колір, визнаний улюбленим кольором як у чоловіків, так і жінок у всьому світі.

Враховуючи, що діаманти є найтвердішим матеріалом на землі, для їх огранювання потрібна велика майстерність і точність. З блакитними діамантами проблема ще більша: через їх формування кожен процес огранювання блакитного діаманта вимагає надзвичайної обережності та точності. Існує нульова терпимість до прорахунків; будь-яка хвилинна помилка призведе до втрати кольору та знищення краси. Більшість сьогоднішніх найвидатніших різців алмазів навчилися ремеслу від своїх предків у галузі, яка, незважаючи на досягнення сучасних технологій, все ще значною мірою покладається на майстерність, яка передавалась через родини протягом поколінь. Для огранювання каменю такого видатного значення потрібен був рівень досвіду та майстерності, яким володіла лише невелика жменька різців.

Продадуть The De Beers Cullinan Blue в Гонконзі у середині квітня. Експерти оцінюють його вартість у щонайменше у 48 мільйонів доларів США.

Фото: Sotheby’s/De Beers/Diacore

You cannot copy content of this page