fbpx
Світ
Прикарпатські лісники підготували кілька тонн харчів для диких тварин, годівниці встановили у лісах

Підгодівля тварин та птахів є необхідною у лісах, адже збільшення снігового покриву в лісах та зниження температури повітря зменшують можливість диким тваринам якісно та регулярно харчуватись.

Тому мисливознавці та єгерські служби здійснюють підгодівлю, яка дозволяє тваринам поновити сили та вижити у холодний зимовий період.

Тільки держлісгоспами Івано-Франківського обласного управління у 2021 році заготовлено понад 66 тонн сіна, 47 тис. шт. кормових віників, 63 тонни концентрованих кормів (кукурудзи, жолудів, зернових).

Сіно, кормові віники, зерно, жолуді, коренеплоди – найкраще смакують парнокопитним. Для копитних також підходять озимі жито і пшениця, горох, сушена конюшина, топінамбур, кормова капуста, кукурудза.

Справжніми ласощами для лісових мешканців є кормові віники з молодих пагонів ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової, крушини.

Місця для підгодівель лісники облаштовують там, де найчастіше збираються тварини певного виду. Такі годівниці найчастіше встановлюють далеко в лісі, щоб звірі не боялися підходити до місць підгодівлі.

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства