fbpx

Порошенко припинив громадянство скандального нардепа: той відреагував

Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України народного депутата Андрія Артеменка в зв’язку з добровільним набуттям ним у 2005 році громадянства Канади.

Про це у своєму Facebook повідомив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

“Це унікальний і перший за 26 років Незалежності випадок, коли державний чиновник відповів за порушення Конституції України, яка передбачає тільки одне – українське! – громадянство. Зараз Артеменко і його захисники будуть кричати, що Конституція України забороняє позбавляти громадянства. Позбавляти – так, а припиняти – ні, не забороняє!” – написав він.

За його словами, згідно з Конституцією, порядок припинення українського громадянства встановлюється законом. Закон України “Про громадянство” однією з підстав для втрати українського громадянства, передбачає, зокрема, добровільне набуття громадянства іншої держави.

“Тому Артеменко, який сам зізнався і підтвердив це на допиті в прокуратурі Криму про отримання ним канадського громадянства, згідно чинного закону, втратив українське громадянство”, – пояснив глава РПЛ.

Ляшко закличе на першому пленарному засіданні Верховної Ради 16 травня достроково припинити депутатські повноваження Артеменка.

“Окремо зазначу, що ми також будемо домагатися, щоб не тільки Артеменко, а всі депутати, чиновники або співробітники спецслужб, які мають по кілька паспортів, крім українського, відповіли за це втратою мандату або роботи. Зрадникам, які плюють на Конституцію України, не місце на державній службі! Мене відверто дивує, чому ніхто до мене не додумався реально притягати до відповідальності власників кількох паспортів”, – зазначив він.

Читайте також: Здати Яроша, вбити Ківу: стало відомо про темні справи “миротворця” Артеменка

“P. s. За моєю інформацією, сьогодні о 6.30 ранку Артеменко вилетів до Відня, Австрія. Сподіваюся, він повернеться і здасть український паспорт, який він проміняв на іноземний”, – додав радикал.

Джерело.

You cannot copy content of this page