fbpx
Політика
Порошенко про безвіз: Тепер хіба що божевільні можуть вважати Україну частиною “русского мира”

Президент України Петро Порошенко вважає введення безвізового режиму з Європейським Союзом рішучим кроком віддалення від впливу Росії, пише НВ.

“Тепер хіба що божевільні можуть вважати Україну частиною так званого “русского мира”, – сказав Порошенко під час прес-конференції у неділю, 14 травня.

За його словами, нині зовнішню політику України можна охарактеризувати крилатою фразою українського письменника Миколи Хвильового “Геть від Москви! Дайош Європу!”.

“Безвіз” – це подолання наслідків Переяславської Ради. Це ще глибше залучення України до спільного європейського цивілізаційного простору”, – додав Порошенко.

Читайте також: Що потрібно знати українцям за місяць до безвізу: головні правила і поради

Крім того, Порошенко зауважив, що зараз громадяни України мають можливість подорожувати без віз до 52 держав. В червні до цього списку додається ще 34 європейських держави. Понад 3 мільйони 300 тисяч громадян вже отримали біометричні паспорти, які необхідні для подорожей без віз.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що Україна завдяки візовій лібералізації з Європейським Союзом остаточно оформила розлучення з Російською імперією.

11 травня Рада міністрів Європейського Союзу ухвалила остаточне рішення про надання безвізового режиму для України. Він набуде чинності орієнтовно у червні.