fbpx
Політика
Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства

Президент Петро Порошенко видав указ про припинення українського громадянства Міхеіла Саакашвілі.
Про це йдеться у заяві на сайті Державної міграційної служби, передає “Українська Правда”

“Президентом видано указ про втрату громадянства України. Припинення громадянства України у випадках, передбачених законом, є конституційною нормою”, – сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що підстави для втрати громадянства України перелічені у ст.19 закону України “Про громадянство України”.

Як вказується у повідомленні, до таких підстав, зокрема, належить добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досягнув повноліття, або набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього закону – внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів.

Відомство нагадало, що згідно зі статтями 24 та 25 закону, підготовка подань про втрату громадянства України і надсилання їх на розгляд Комісії при президентові з питань громадянства здійснюється Державною міграційною службою та МЗС, диппредставництвами та консульськими установами.

Читайте також: Скандал на Тернопільщині: поліція відреагувала на викладені в мережу фото Ірини Мукоїди з місця вбuвства (фото)

“Матеріали стосовно Міхеіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, які отримані від грузинської сторони, опрацьовані ДМС, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії”, – сказано у заяві.

Згідно з Конституцією, рішення про втрату громадянства України ухвалює президент на підставі висновків Комісії з питань громадянства.

Водночас у прес-службі Міхеіла Саакашвілі не підтверджують інформацію про позбавлення його українського громадянства.

Першим про припинення громадянства Саакашвілі повідомив депутат Верховної Ради від Радикальної партії Ігор Мосійчук.

facebook