fbpx
Світ
Польське ТБ показує, як іскандер б’є по Броварах. В мене там працює друг нейрохірург, з яким я в Києві проходив інтернатуру. Пишу йому: «Женя, ти живий?»

Польське ТБ показує, як іскандер б’є по Броварах! В мене там працює друг нейрохірург, з яким я в Києві проходив інтернатуру. Пишу йому: «Женя, ти живий?» Відзвонює: «В нас тут біда, 5 діб без сну, поступають і дорослі і діти, 6-місячна дівчинка сьогодні поступила з травмою черепа, операційна медсестра втекла, асистує мені дружина (палатна медсестра), діти наші сидять в подвалі з братом, хлопці 7 і 4 роки! Руки опускаються».

Питаю: «Чим тобі помогти, чого бракує?», відповідає: «Мені б налобний фанар тепер пригодився, нам світло часто вирубають під час операції!!! Хірургічний, з оптикою, і гемостатический матеріал дуже треба бо під час трепанації нема чим кровотечу спиняти (від дорогий, в Україні і в мирні часи з ним проблеми».

Відповдаю: «Женя! Я тебе почув, тримайся».

Набираю відразу начальницю оперблоку своєї лікарні у Варшаві. Пояснюю, так і так така історія, вона каже, що завтра відзвонить.

О 8:30 ранку дзвінок: «Приїдь, забери я тут дещо назбирала».

О 8:50 приїжджаю: дивлюся – два піраміди з ящиками вище мене.

Я питаю: «Що там?» Розказує, що там: «Трохи назбирали, шо було»! Я питаю «А гемостатичних матеріалів скільки?» Каже «Штук 10, що було».

Привоже все додому, розпаковую: там 20 упаковок по 20 шт в пачці (на 100 операцій!!!), ниток хірургічних річний запас, дохуя інших супердорогущих матеріалів, судинні кліпси, які коштують, як збитий літак, степлєри для зшивання рани, і ше велика кількість розходників» – на око всього на пару тис. євро!!!

Головна тавматологічна лікарня Варшави віддала все це безплатно!!! безплатно, і не задавала ніяких питань.

Знайомий нейрохірург в Варшаві дзвонить і каже: «Знайшов для тебе оптику з підсвіткою, колега просто віддає свою снайперську дорогущу оптику по першому проханню».

Посортував все за три 3 год, спакував, підписав. Знайшли з другом бус, яким польський хлопець повезе цю допомогу на кордон.

Інший друг занайшов рацій для тероборони на 4 тис. євро! Домовилися за експрес-коридор через польських прикордонників! Всі допомагають, працюють, як годинник, питань ніхто не задає.

На кордоні в нейтральній території посилку перевантажили в свій бус волиняни і женуть то все на Київ. Друзи по телефону запевняють «До Броварів довезем, даю слово!» А у телефоні свист куль на фоні розмови.

Якшо все складеться за планом, мій друг нейрохірург-герой дістане матеріали, якими зможе рятувати дальше життя поранених, а тероборона точно відстрілювати орків.
Новостворений Варшавський округ тилового забезпечення ЗСУ докладає зусиль для нашої перемоги! Сподіваємося, що це маленький цв’яшок в домовину путлєра.

Передайта всім в Україні, що нас підтримує весь Світ.

Перемога близько!

Слава Україні!

Це я лише переписав!!! Лікар – не я!…

Petro Hnativ, facebook

фото ілюстративне