fbpx

Планувала бути прибиральницею, а стала провідником потяга за 5000 євро,- українка про Швейцарію

Українка Еліна Бондаренко з Києва п’ять років тому переїхала до Цюріха. Працює на місцевій залізниці. Щомісяця її зарплата складає 5000 євро. Це одна з найвищих зарплат провідника у світі, повідомляє Gazeta.ua

“Я маю освіту залізничника, яку здобула в Україні. В Швейцарії збиралася працювати прибиральницею. Але коли у консульстві здавала іспит на французьку мову, консул поцікавився, чому не хочу спробувати роботу на залізниці. Я мала перездати свій диплом і пройти спеціальні курси, на яких навчали поводитись із пасажирами”, – розповіла Еліна.

Потяги в Швейцарії дуже особливі. Більшість двоповерхові, з оглядовими вікнами, мають вагони-ресторани, вагони для батьків з дітьми та перший клас.

“Провідників тут мало. На потяг у 9 вагонів лише 2 людини. Ми маємо допомагати пасажирам з вантажем, вмикати мультики дітям, а також обслуговувати 1 клас. У них є своє меню, як у наших літаках”, – додає провідник.

Читайте також: Українці можуть їздити у Швейцарію без віз: ТОП-7 місць для туриста

Потяги швидкісні. Квитки дорогі. В середньому коштують від 50 до 100 євро. Є міжнародні сполучення. Із Цюріха до Парижу відстань 500 кілометрів. Потяг їде 3 години.

You cannot copy content of this page