fbpx

Підприємництво, армію, виш та “декрет” зараховуватимуть у пенсійний стаж

До страхового стажу, що дає право на призначення пенсії, зараховуватимуться періоди ведення підприємницької діяльності, проходження військової служби, перебування у декретній відпустці, навчання у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє Укрінформ.

Відповідні поправки до законопроекту №6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», запропоновані народним депутатом Людмилою Денісовою, підтримали парламентарії.

Зокрема, до страхового стажу зараховуватимуться періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування: з 1 січня 1998 року по 10 червня 2000 року включно, що підтверджується довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності; з липня 2000 року по 31 грудня 2017 року, за умови сплати страхових внесків незалежно від сплаченого розміру.

Окрім того, до стажу буде зараховуватися проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно, перебування у відпустці у зв’язку з вагiтністю та полoгами у період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно.

Читайте також: Рада проголосувала за пенсійну реформу, які зміни чекають українців

Передбачається також зарахування до страхового стажу період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За рішенням Ради, до страхового стажу також зараховуватиметься навчання у вишах за денною формою на держзамовленні, а також навчання в аспірантурі, докторантурі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року включно.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 жовтня ухвалила законопроект №6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» у цілому.

You cannot copy content of this page