fbpx

Рада проголосувала за пенсійну реформу, які зміни чекають українців

Верховна Рада затвердила законопроект, що запускає пенсійну реформу і повинен створити справедливу систему пенсійного страхування. За ухвалення документа №6614 у другому читанні та в цілому проголосували 288 депутати, пише ТСН.

“Я думаю, що зараз ми з вами приймемо по-справжньому історичне рішення про встановлення справедливої пенсійної системи в нашій державі. Це дається дуже не легко, але це відповідальне рішення дасть можливість вже у жовтні не менш ніж 9 млн пенсіонерів підняти пенсії, так як ми і обіцяли. Саме з цього місяця буде встановлена справедлива пенсійна система, ліквідована урівнялівка та оподаткування пенсій. Ми зробимо все, щоб пенсії системно зростали, але це стає можливим, коли є ваша підтримка. Тому я прошу кожного депутата віддати свій голос, натиснути зелену кнопку та ухвалити це історичне рішення в ім’я українських громадян”, – сказав перед голосуванням глава уряду Володимир Гройсман.

Законопроектом пропонується відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку та страхового стажу. Окрім цього повинен відбутися перегляд умов перерахунку (індексації) пенсій, а також щорічний перерахунок пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати.

Нардепи впровадили єдині підходи для обчислення пенсій держслужбовцям, науковцям, посадовим особам місцевого самоврядування, прокурорам, працівникам НАБУ та НАЗК.

Особам, які не матимуть 15 років страхового стажу призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років. Зазначається, що на перехідний період буде введено тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючим особам, які не мають необхідного страхового стажу.

Проектом пропонується зберегти право виходу на пенсію: в 60 років для осіб, які матимуть 25 років страхового стажу 2018 року, який щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років вже 2028 року; в 63 роки для тих, хто матиме від 15 до 25 років стажу цьогоріч (стаж щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років 2028 року), а також у 65 років для осіб, які матимуть 15 років стажу, проте не матимуть 16 років (вимога для виходу в 63 року)  2019 року та, відповідно вже 2028 року матимуть 15 років, проте не матимуть 25 років (вимога для виходу в 63 роки).

Читайте також: Добро на сієсту і відмова через вік. Як новий Трудовий кодекс змінить життя українців

Крім того з метою удосконалення пенсійного законодавства пропонується переглянути розмір та умови призначення мінімальної пенсії за віком. Зокрема, за наявності страхового стажу 30/35 років для жінок та чоловіків – на рівні прожиткового мінімуму; у разі відсутності повного страхового стажу – розрахована пенсія.

Нагадаємо, законопроект про пенсійну реформу передбачає підвищення страхового стажу до 35 років упродовж 10-річного періоду. Раніше міністр соцполітики Рева заявив, що українці матимуть можливість виходити на пенсію в будь-якому віці за наявності 40 років страхового стажу.

Після ухвалення законів щодо пенсійної реформи мінімальна пенсія в Україні зросте на 11% (на 140 грн) – від нинішніх 1312 грн до 1452 грн для тих, у кого достатньо страхового стажу.Такі цифри наводить прес-служба парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з посиланням на голову комітету Людмилу Денісову. У разі схвалення нардепами пенсійної реформи, від 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій застосовуватиметься прожитковий мінімум, що передбачений держбюджетом на 1 грудня 2017 року. Тобто, від 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1452 грн.

You cannot copy content of this page