fbpx

Перемога: Енергосистеми України та Молдови повністю синхронізовано з енергомережою континентальної Європи ENTSO-E

Енергосистеми України та Молдови повністю синхронізовано з енергомережою континентальної Європи ENTSO-E. Відповідне рішення було ухвалено об’єднанням системних операторів ENTSO-E 11 березня 2022 року.

Фізичні операції по з’єднанню енергосистем проведено протягом 16 березня, повідомили на офіційній сторінці в Фейсбук НЕК Укренерго.

«Це історична подія, яка сьогодні стала не просто запорукою для розвитку української та європейської енергетики. Цей крок дасть Україні можливість отримувати електроенергію, якщо агресор продовжить нищити нашу енергетичну інфраструктуру, і тим самим зберегти стабільну роботу енергосистеми. Ми дуже вдячні європейським партнерам за велику підтримку та допомогу в ці скрутні часи! Ми готувалися до цієї події впродовж п’яти років і забезпечили технічну готовність української енергосистеми до синхронізації.

Вона довела свою стійкість, стабільно працюючи в автономному режимі під час військової агресії з боку Росії. Після закінчення війни синхронізація відкриє і для України, і для Європи широкі можливості для розвитку енергетичного ринку, переходу на відновлювані джерела енергії та зміцнення енергетичної безпеки Європи», – наголосив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page