fbpx
Світ
Пенсійний фонд Швеції продав частку в Газпромі

Найбільший в Швеції пенсійний фонд АР7 продав свої частки в шести компаніях, включаючи російський Газпром, звинувативши їх в порушенні Паризької угоди про захист клімату.

У повідомленні фонду, оприлюдненому в п’ятницю, 16 червня, говориться, що AP7 також позбувся своїх акцій в канадській TransCanada і американських ExxonMobil, Entergy, Southern Corp. і Westar.

У документі пояснюється, що американські компанії боролися проти введення законодавства про захист клімату в США, а канадська – будувала великі трубопроводи в Північній Америці. Що стосується “Газпрому”, то претензії до нього пов’язані з розвідкою нафти в Арктиці.

АР7 – єдиний державний учасник ринку формування накопичувальної пенсії в Швеції. За даними на квітень 2016 року, йому належало 0,07 акцій в Газпромі.

У той же час ExxonMobil заявив, що компанія не згодна з діями АР7, яка не повідомив їй про свої критерії оцінки діяльності. У компанії Entergy висловили жаль у зв’язку з рішенням шведського пенсійного фонду, зазначивши, що причини цього кроку виглядають необґрунтованими.

Читайте також: У ПЕНСІЙОМУ ФОНДІ РОЗКАЗАЛИ, ХТО ЗМОЖЕ ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГОЮ РОКІВ

Джерело.