fbpx

ПАРЄ одноголосно проголосувало за трибунал над Путіним і за обмеження права вето Росії в Раді безпеки ООН

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій пропонує терміново створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування злочинів воєнної агресії росії в Україні.

Як передає кореспондент Укрінформ, за резолюцію проголосували 115 депутатів, жодний не проголосував проти.

В резолюції зазначається, що перед трибуналом має постати як військово-політичне керівництво рф, так і безпосередньо ті, хто вчиняв злочини.

Трибунал повинен мати право видавати міжнародні ордери на арешт без обмеження імунітетом держави або глав держав і урядів та інших державних посадових осіб.

Трибунал має бути створений групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, за підтримки Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій.

Місцезнаходження трибуналу має бути в Страсбурзі (Франція), де може взаємодіяти Європейським судом з прав людини.

Також у резолюції ставиться питання про звернення до Міжнародного суду ООН надати консультативний висновок щодо будь-яких обмежень, які можуть бути накладені на право вето постійних членів Ради безпеки ООН на основі загальних принципів права, що стосуються заборони на зловживання правами та обов’язками держав-членів міжнародних організацій сумлінно здійснювати свої права на членство.

Також з ініціативи представників української делегації до резолюції ПАРЄ внесено пропозицію «використовувати активи громадян росії, які підпадають під санкції, за їхню відповідальність у загарбницькій війні, розпочатій проти України російською федерацією, як тільки їх (активів – ред.) конфіскація буде остаточною, для компенсації Україні та її громадянам будь-якої шкоди, заподіяної загарбницькою війною російської федерації».

Резолюцію було прийнято після проведених дебатів ПАРЄ на основі представленої перед Асамблеєю доповіді представника Комітету з юридичних питань та прав людини ПАРЄ Александера Почея (Польща) “Агресія російської федерації проти України: притягнення до відповідальності винних у серйозних порушеннях міжнародного гуманітарного права та інших міжнародних злочинах”.

Фото: Укрінформ.

04/28/2022

You cannot copy content of this page