fbpx
Світ
Парламентські вибори у Великій Британії: результати голосування

У Великій Британії 8 червня пройшли вибори до парламенту країни 57-го скликання. Британці обрали в цілому 650 депутатів до нижньої палати парламенту Великої Британії, тобто від Палати громад. Виборчі дільниці у Великій Британії закрилися о 22:00 за місцевим часом (00:00 за Києвом).

Дострокові парламентські вибори у Великій Британії стали необхідними після того, як країна оголосила про вихід з Євросоюзу (Brexit) і парламент виявився розділеним щодо цього питання.

Щоб сформувати більшість у Палаті громад, одна партія повинна вибороти 326 місць. Основна боротьба розгорнулася між Консервативною партією нинішнього прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей і Лейбористською партією.

Парламентські вибори 2017 у Великій Британії: результати голосування

Згідно з офіційними результатами, Консерватори не матимуть більшості у новому парламенті.

 

Консерватори не матимуть більшості/BBC

Станом на ранок 9 червня розподілено 639 місце в парламенті з 650.

Консерватори отримують 312 місць, втративши порівняно з попередніми виборами 11 мандатів.

Лейбористам дісталися 259 місць – на 28 більше, ніж у них було раніше, у ліберал-демократів 12 місць, а у Шотландської національної партії – 34.

Явка на цьогорічних парламентських виборах у Великобританії становила 69% і це найвищий показник за останні 20 років.

Результати екзит-полів прогнозували, що жодна з партій не отримає більшості у новому парламенті, хоча й показували суттєву перемогу Консервативної партії Терези Мей.

Сама Мей успішно виграла вибори у місті Мейденхед і переобралась до парламенту на позачергових виборах.

Читайте також:   США почали постачати газ до Польщі – важливий етап створення українсько-польського регіонального центру з газу

Оприлюднені наприкінці травня результати передвиборчих соціологічних опитувань свідчили, що консерватори можуть втратити більшість у парламенті (зараз у них 330 місць). Соціологи прогнозували Консервативна партії 42% голосів виборців і 302 місця в 650-місцевому парламенті. Лейбористській партії прогнозували 38% голосів виборців і 269 місць відповідно.

Як відомо, 23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум щодо членства країни в ЄС, де 51,9 % виборців висловилися за вихід з Євросоюзу. Тоді прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон пішов у відставку, а новим прем’єром стала Тереза Мей. Вона почала втілювати у життя план виходу Великої Британії з ЄС, однак у парламенті не змогли дійти згоди щодо цього питання.

18 квітня 2017 року прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про проведення дострокових виборів. А 3 травня у Великій Британії розпустили парламент.

Джерело.