fbpx
Світ
Папа Франциск висвятив у сан 17 нових кардиналів

Папа Римський Франциск у суботу, 19 листопада, під час офіційної церемонії у Ватикані висвятив у сан 17 нових кардиналів. До другого за значенням рангу у католицькій церкві були возведені священнослужителі з країн Європи, Азії, Африки, Америки та Океанії, передає УНН із посиланням на DW.

Так, п’ятеро нових кардиналів походять з європейських країн, четверо – з країн Північної Америки, двоє – з Південної Америки, троє – з Африки, двоє – з країн Азії, та один – з Океанії. Вперше в сан кардиналів висвячені священнослужителі з Бангладеш, Папуа Нової Гвінеї, Малайзії, Центральноафриканської Республіки та Лесото.

Звертаючись до нових кардиналів, Папа Франциск застеріг їх, щоб вони не стали жертвами “зростаючої ворожості” між людьми, а також закликав боротись з ксенофобією, яка дедалі більше поширюється у світі, і захищати тих, хто потребує захисту, зокрема, біженців, яких, за словами Папи, люди часто сприймають як ворогів. “Як багато випадків, коли невпевненість і страждання сіються цією зростаючою ворожістю між людьми, між нами. Так, поміж нами, нашими громадами, нашими священиками, на наших зустрічах”, – наголосив понтифік.

“Ми походимо з різних далеких країв, ми маємо різні традиції, колір шкіри, мови та соціальне походження, ми думаємо по-різному і засвідчуємо нашу віру різними обрядами. Ніщо з цього не робить нас ворогами, а навпаки – це є одним з наших найбільших багатств”, – звернувся Папа Римський до нововисвячених кардиналів.

Як відомо, кардинал є найвищою після Папи Римського духовною особою у католицькій церкві. Однією з функцій кардиналів є участь у виборах понтифіка – конклаві, який відбувається після смерті або відставки Папи.

Читайте також: Ісуса Христа зробили королем Польщі

Джерело.