fbpx

Пакуйте валізи: через підозри в Бельгії мігрантів депортуватимуть

Бельгія буде депортувати законних жителів через підозри в тероризмі. Відповідний закон ухвалив парламент Бельгії. Тепер для депортації іноземців, що легально проживають в Бельгії, досить простої підозра в терористичній діяльності. Про це пише immigrant.today, передає Svitua

За останні чотири роки в Бельгії, країні з населенням в 11 мільйонів людей, 107 тисяч отримали заявки про надання притулку і отримали його більш ніж в половині випадків. У той же час Бельгія стала найбільшим експортером іноземних терористів на душу населення в Західній Європі – близько 500 осіб в Ісламську державу в Сирії.

Бельгія також служила базою для більшості терористів, які здійснили теракти в Парижі в листопаді 2015 року та в Брюсселі в березні 2016 року. Всі вони були іммігрантами, і лише деякі з них були громадянами Бельгії. Парламент Бельгії прийняв закон, згідно з яким іноземні особи, що легально проживають в Бельгії, можуть бути депортовані без кримінального засудження або участі судді, а просто за підозрою в терористичній діяльності або «загрози» громадського порядоку і національної безпеки. Закон, який прийнятий в руслі посилення законодавства про внутрішню безпеку, не поширюється на бельгійському громадянин або біженець.

Вперше закон був представлений секретарем Бельгії з питань притулку та міграції Тео Френкеном (Тео Франкен) в липні 2016 р після терактів в Брюсселі, в результаті яких загинули 32 людини і 340 осіб отримали поранення.

Новий закон вимагає, щоб офіційні особи зважили можливу загрозу, яку представляє іноземець, і зв’язки, які людина має з бельгійським суспільством. Важче буде депортувати того, у кого зв’язки сильні, у кого є сім’я і робота, ніж когось, хто тільки відвідує країну. Критики закону говорять, що бельгійське законодавство відрізняється своїми нечіткими формулюваннями, які надають уряду безпрецедентні повноваження щодо тлумачення та застосування закону на власний розсуд.

Читайте також: “Ні разу не пошкодувала, що переїхала”: чому молодь емігрує з України

Нові законодавчі зміни викликають стурбованість представників правозахисних груп і простих громадян. Вони сприймають їх як загрозу їх громадянській свободі. Минулого тижня близько 70 груп, що представляють інтереси захисників цивільних прав, підписали відкритий лист на знак протесту проти нового закону. Щонайменше дві правозахисні групи готуються до боротьби з законом в Конституційному суді Бельгії.

Прихильників ж закону, крім боротьби з тероризмом, мотивує введення нового закону стримування імміграції на законодавчому рівні, яка, на їхню думку, широко поширена не тільки в їхній країні, а й в усьому Європейському Союзі і Сполучених штатів.

You cannot copy content of this page