fbpx

Одна з найбагатших мусульманських країн очима українки

У мусульманській країні Катар місцеві чоловіки досить часто беруть в дружини європейок. Але вони не мають права стати громадянками країни без батьків-катарців. Згідно зі Законом про сім’ю, дівчина повинна мати нотаріально засвідчений дозвіл її батька на шлюб.

При укладенні шлюбного договору мусить бути присутній чоловік із рідні нареченої. Якщо не батько, то дядько чи повнолітній брат. Він ставитиме підпис у контракті. Жінка не має на це права, хоча й визначає умови угоди й вносить до неї поправки. Про це розповідає 41-річна Валентина, повідомляє “svitua.ua“.

“У домі всі жінки, за винятком прислуги, мають право не носити закритого одягу. Хустки потрібно накидати на голову, лише коли приїжджають на канікули сини. Європейський одяг – у моді. Сукні потрібні для поїздки з чоловіком за кордон чи для відвідування закритих вечірок, -розповідає Валентина. – Катарським жінкам досі не дозволено управляти автомобілем, посідати державні посади. Але в університетах вчиться ушестеро більше дівчат, ніж хлопців. Особливо на юридичних факультетах. Їм дозволено відвідувати спортивні зали. Але, відповідно до Корану, чоловік вищий за жінку, хоча й мусить добре ставитися до неї. Він має право покарати, якщо вона його не слухається”.

Парі туристів чи іноземних працівників, щоб оселитися в готелі в одному номері, потрібно пред’явити свідоцтво про одруження.

“Моя співробітниця-масажистка, дружина індійського бізнесмена, щочетверга бронювала номер у готелі на двох. Пара хотіла розслабитися, випити коктейлю. Одного разу вони не взяли свідоцтво про одруження. Їм не дозволили поселися в одному номері. Наступного дня додому приїжджали поліцейські, з’ясовували обставини пропажі важливого документа. На щастя, свідоцтво знайшлося й інцидент був залагоджений. А інакше могло закінчитися судом – за позaшлюбні cтaтeвi cтоcунки.

“Якось у Досі туристка з Нідерландів звернулася до поліції зі заявою про зґвaлтувaння. Дівчина була на вечірці у фешенебельному готелі, їй щось підсипали в спиртне, затягнули у номер і пoглумилиcя з неї. Підозрюваний у зґвaлтувaннi був затриманий, але він заявив, що ceкc був за згодою, і дівчину заcудили до двох років тюрми. Потім втрутилися голландські адвокати, добилися перегляду справи і позатермінового звільнення. Але вини з потeрпілої так і не зняли”.

You cannot copy content of this page