fbpx
Світ
Новітні технології тотального стеження від китайських комуністів

Китайська Компартія планує оцінювати статуси всіх громадян країни. Новому програмному забезпеченню належить вирішувати, хто хороший житель, хто поганий, кого покарати, а кого помилувати. Про закордон Китай теж подбає, в тому числі про Ізраїль і США.

Китаєць Джафін Хуанг, входячи на Вибо (китайська версія Твіттера), робив те ж саме, що мільйони користувачів соціальних мереж: розглядав фотографії милих домашніх тварин, обмінювався відео або нехитрими текстами. Більш чутливими речами китайці ділитися не можуть через урядової цензури.

У вересні 2015 року Хуанг зауважив незвичайне, або навіть загадкове явище: сторінка його заповнилася якимись дивним цифрами. Він швидко зрозумів, що цифри ці не випадкові, що вони пов’язані зі статусами його друзів або інших користувачів мережі, навіть незнайомих.

Хуанг написав на сайті: «Мої друзі, і навіть незнайомі люди, стали ділитися оцінкою свого статусу?». Але виявилося, що це компанія «Алібаба» – китайський телекомунікаційний гігант, який контролює велику частку соціальних мереж в країні – опрацювала інформацію про своїх клієнтів і видала їм оцінки.

На Заході «Алібаба» стала відома завдяки найбільшій IPO (емісією) в історії, вона конкурує з EBay і Amazon. А в Китаї «Алібаба» контролює близько 80% інтернет-магазинів країни. На неї підписані близько 350 мільйонів чоловік, які купують через цю систему майже все, від подарунків до подорожей.

Читайте також: У Таїланді українських туристів попросили рік не одягатися в яскравий одяг

Джерело.

facebook