fbpx

Нові штрафи за відсутність автострахування у Польщі

Новий рік тільки розпочався, а у Польщі вже набули чинності нові зміни. Цього разу особливо уважними треба бути власникам транспортних засобів. Річ у тому, що в Польщі закон про обов’язкове страхування авто зробили ще суворішим. Відтепер розмір штрафу за відсутність поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (цивілки) чи за відсутність поліса міжнародного страхування (зеленої карти) подекуди сягатиме аж до 8 тисяч злотих. Водії вантажівок при виявленні відсутності поліса ОСЦПВ змушені будуть заплатити до 6 тисяч злотих, водії легкових авто – до 4 тисяч злотих – така інформація лунає від офіційного страхового фонду Польщі.

Штрафи за відсутність зеленої карти
Штрафи аналогічного розміру передбачені не тільки для власників автомобілів на польській реєстрації, а й також для власників авто з українськими номерними знаками, які відвідують Польщу. Тому перед перетином кордону з Польщею, подбайте про наявність діючої зеленої карти, а також врахуйте, що термін її дії повинен покривати термін вашого знаходження в Польщі – за цим ретельно слідкують польські митники, які все частіше перевіряють в українців зелену карту, коли ті повертаються з Польщі.

Розмір штрафів за відсутність страхування в Польщі
Повідомлено також, що розмір штрафів встановлювали відповідно до мінімальної заробітної плати в Польщі. Початковий штраф для власників незастрахованих легкових автомобілів буде удвічі вищим, аніж мінімальна зарплата у поточному році, тобто 4 тис. злотих (3700 тис. зл. він становив у 2016 році). За відсутність цивілки на вантажівку, штраф буде більшим за мінімальну платню утричі – 6 тис. злотих (5500 тис. у 2016 році). Для усіх інших транспортних засобів сума покарання збільшилась лише на 50 злотих і становить тепер 670 злотих.

Проте у новому законі передбачені також деякі компромісні рішення. Зокрема, якщо ви протермінували свою цивілку менш як на 3 дні, то повинні будете сплатити тільки 20% від штрафу, а якщо на період до 2-х тижнів, то оплатити слід буде лише половину суми.

Страхування авто в Польщі
Ельжбета Ванат-Полец, представник фонду страхування, зазначає, що підвищення штрафів – це стимул для водіїв вчасно і регулярно страхувати свої транспортні засоби, адже вартість цивілки у кілька разів нижча вартості штрафу за її відсутність. До того ж, у разі ДТП чи іншого пошкодження авто, цивілка гарантує вам відшкодування, рекордна вартість якого сягнула аж 1.8 млн злотих.

До найпоширеніших причин відсутності чи протермінування страхування у водіїв в Польщі зараховують несплату усіх необхідних внесків. Проблемою є також вчасна купівля цивілки новим власником авто – він не завжди робить це у той самий день, коли поліс ОСЦПВ попереднього власника стає недійсним. Найкраще робити це навіть за кілька днів заздалегідь до вказаної дати, інакше штрафу не уникнути.

Важливим нюансом є також те, що в Польщі абсолютно усі транспортні засоби, які є офіційно зареєстрованими, потребують страхування. Це правило стосується навіть тих машин, які перебувають в несправному технічному стані і не їздять польськими дорогами.

Судячи з вищесказаного, поліс ОСЦПВ в Польщі таки неодмінно варто придбати. Система відстежування і виявлення недобросовісних водіїв працює все краще. Тепер уже навіть не обов’язково перевіряти наявність цивілки у самого водія – усі дані є у в загальнопольській базі страхування.

Як результат – показник незастрахованих авто у Польщі один з найнижчих в Європі. Тільки у 2016 році він знизився вдвічі. Мова йде про 90-100 тисяч авто без цивілки, що становить всього 0, 4 – 0, 5 % від усіх транспортних засобів на дорогах Польщі. Для порівняння, у Болгарії у 2014 році цей показник становив 18,1%, в Туреччині – 15,4%, а в Україні – 7,9%.

Читайте також: Санітарка і лікар отримуватимуть однакову зарплату. Нові дискримінаційні засади оплати праці шокували фахівців

Джерело.

You cannot copy content of this page