fbpx
Світ
Незвичний “котячий” монастир Св. Миколая на Кіпрі.

Монастир святого Миколая (Котячий) на Кіпрі або монастир Агіос Ніколаос тон Гатон (Agios Nikolaos ton Gaton Monastery) – вважається найстарішим, а також одним із перших монастирів на острові.

Вперше монастир Святителя Миколая, можливо, був заснований у 327 році та збудований у 365 році. Оскільки основним заняттям островитян було рибальство та мореплавство, монастир був освячений на честь Св. Миколая – покровителя моряків та рибалок.

На о. Кіпр котів і так багато, і ставлення до них найшанобливіше, а тут ще цілий монастир!

Відповідно до місцевих писань, монастир Агіос Ніколаос був заснований Святою Оленою, матір’ю імператора Костянтина Великого, який залишив шматок дерева зі Священного хреста в монастирі. У ті часи на Кіпрі сталася сильна посуха, через що багато кіпріотів залишили острів. У зв’язку із посухою отруйні змії розповсюдилися у величезних кількостях, і життя на Кіпрі стало практично нестерпним, особливо на острові Акротирі.

Після від’їзду Олени, Костянтин Великий відправив губернатора Калогерос на Кіпр, щоб завезти на острів котів, для знищення змій. Після чого на Кіпр було завезено тисячі пухнастих тварин. Слід зазначити, коти були масивні і дикі, що від народження полюють на змій. Вони досить швидко винищили змій, життя на острові заграло новими фарбами, а подяка котам залишилася назавжди в серцях кіпріотів.

У зв’язку з цією легендою, монастир Святого Миколая носить другу назву – Котячий монастир або монастир святого Миколая Кошатника.

Історично монастир відноситься до 14 століття. У 16 столітті монастир був покинутий. Лише у 1980-х роках монастир був знову зайнятий православними ченцями. Частину його приміщень відбудували заново, частину відреставрували, використовуючи, зокрема, каміння стародавнього монастиря.

В даний час це невеликий жіночий монастир, що діє, на території якого проживають декілька десятків котів.