fbpx
Світ
Не пускають на Євро навіть з квитками: українцям відмовляють у візах

Що робити, якщо відмовили. Експерти: є три виходи

Поки Франція готується до відкриття Євро-2016, який стартує 10 червня, в Україні розгорівся візовий скандал: сім’ї маленького фаната, 8-річного Вови Бобенчика зі Львова, відмовили в “шенгені”, мотивуючи це непереконливою метою візиту. Сім’я обурена, адже вони за півроку забронювали готелі і викупили квитки. “Ми оформили документи належним чином, переклали французькою всі довідки. Це не перші наші шенгенські візи. Обурив нас навіть не сам відмову, а причина, мовляв, надані документи не довели їм мета поїздки. Хіба 11 іменних квитків (на матчі нашої збірної. – Авт.) Недоводять мета поїздки?” – Говорить мама хлопчика Марина.

У французькому посольстві запевняють: все перевірили ще раз, і відмова у візі – обгрунтована, у сім’ї були серйозні проблеми з документами. При цьому додають, що є можливість подати апеляцію і розраховувати на перегляд рішення. Бобенчики так і вчинили, а тим часом до їхньої проблеми підключилася громадськість. Гравці нашої збірної виступили з проханням надати-таки візу маленькому вболівальнику і його батькам, а активісти на сьогодні запланували пікет під французьким посольством. Адже випадок з сім’єю Бобенчиків, судячи з усього, далеко не єдиний. Українці в мережі масово скаржаться на необґрунтовані відмови саме від французів.

“Купив два іменних квитка на футбол, зібрав всі документи. У мене стабільна робота і сім’я. Подав всі довідки про доходи і депозити. Але мені відмовили з формулюванням “неплатоспроможність”. А я тільки на житло і квитки витратив понад 800 євро”, – скаржиться житель Житомирщини Андрій Аврамчук.

За словами експертів, колапс стався через велику завантаженість. “Проблема – в неспроможності консульства обробити заявки в термін, тобто до виїзду, який у більшості вболівальників запланований на перші дні Євро. За нашими прогнозами, можуть не поїхати більше тисячі власників квитків із України”, – говорить директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. При цьому у французькому консульстві запевняють: процес вже оптимізований, і для віз на Євро-2016 відкрито два окремих вікна.

ЩО РОБИТИ. Втім, фахівці зазначають, що проблема зазвичай криється в документах, які подають прохачі візи. “Це не очевидно і часто взагалі не залежить від заявника. Одного разу німецьке консульство запросило довідку з Пенсфонду – вони запідозрили роботодавця в несплаті податків. Коли так і виявилося, туристу відмовили. Але не останню роль відіграє і людський фактор: багато що залежить від перевіряючого. До того ж трапляються відмови для виконання плану”, – розповів менеджер турфірми Владислав Кіфарук.

Але сам відмову у візі не вирок. У відмовників є кілька шляхів вирішення проблеми. “Можна подати апеляцію: лист на ім’я консула із зазначенням причини незгоди. Терміни її розгляду залежать від посольства: від 3-4 днів до 10. Другий варіант: якщо є час, подавати на візу знову. Нарешті, деякі візові центри надають експрес-послугу оформлення візи за додаткові 40-50 євро”, – говорить директор Центру туристичної інформації Володимир Царук. Можна ще спробувати отримати візу в іншому посольстві. “Але це ризиковано – якщо у вас в паспорті стоїть відмова від іншої країни, великий ризик не отримати візу і тут”, – пояснює Царук.

перестраховка Європи

Останні півтора року збільшується кількість візових відмов для українців. “По-перше, це пов’язано з тим, що деякі країни посилюють вимоги до оформлення документів. Плюс Європа зараз активно бореться з нелегальними мігрантами, серед яких вистачає і українців”, – каже Царук. А за словами Владислава Кіфарука, консульства Франції, Італії та Бельгії – одні з найбільш нелояльних до українців. Крім того, за чутками, Німеччина і Франція готують норму, що дозволяє припиняти безвізовий режим окремим країнам. “Європа хоче перестрахуватися і в разі кризи убезпечити себе від потоку біженців і мігрантів”, – вважає політолог Володимир Фесенко.

Джерело.