fbpx
Світ
Навіщо у Данії живуть у “круглих” садах?

Данія – це країна, в якій живуть одні з найщасливіших людей у ​​світі. З 2013 року вона не опускається в рейтингу Міжнародного індексу щастя нижче за третій рядок. Компанію данцям зазвичай складають жителі Фінляндії, Норвегії та Швеції. Крім щасливих громадян, Данія має ще одну цікаву особливість — круглі сади.

Цій ідеї вже понад 70 років.

Такі споруди можна зустріти у районі Нерум. Це передмістя Копенгагена завдячує своїми незвичайними ландшафтами архітектору Серену Серенсену. У 1948 році він запропонував розбити на горбистій місцевості 40 овальних ділянок розміром 25 х 15 м кожна. На них власники могли розташовувати свої будинки та інші будівлі так, як їм заманеться. Обов’язкова умова – живопліт овальної форми. Соренсен говорив саме про овал. Однак у процесі в людей вийшли і кола, і еліпси. Сучасні дизайнери та архітектори кажуть, що відмінності у формі додають об’єктам динамічності.

Цікаво, що під’їзні дороги на ділянки не проектувалися. І такий стан справ зберігається досі! Так архітектор хотів спонукати мешканців Нерума більше гуляти, дихати свіжим повітрям та спілкуватися зі своїми сусідами. Можливо, в цьому і є секрет данського щастя.

Нерум – не єдине місце у Данії з круглими садами. Сучасний район Брендбю-Хавебю також організував своє життя схожим чином. Це місто-сад розбило земельні ділянки на рівні кола, а кожне з них — на 16 секторів. Вийшов своєрідний «пиріг». Кожен шматок цього пирога – окреме домогосподарство, обгороджене рештою парканом з рослин. До кожного такого кола підведено дорогу, яка йде прямо до його центру. Цей центр найчастіше використовується для паркування. Від центру до кожного будинку прокладено стежку.

Основна ідея такого круглого розселення – у збільшенні соціальної взаємодії. Будинки знаходяться дуже близько один до одного та мають спільну інфраструктуру. Жителі у доброму розумінні слова змушені спілкуватися та підтримувати добросусідські стосунки.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Henry Do (@henry_do)

фото: Aqualawn Services