fbpx
Світ
NASA показало знімок великого оазису в формі серця серед пустелі в Єгипті

Оазис у формі серця розташовано на стародавньому озері, яке підтримувало життя людей протягом тисяч років. Оазис Ель-Файюм розташований на південному заході від Каїру, трохи нижче річки Ніл.

Пролітаючи на висоті 400 кілометрів над Землею, астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) побачили оазис у формі серця, що розквітає в єгипетській пустелі. 14 лютого вони поділилися знімком дивовижного місця.

Відомий як оазис Файюм, це пишне серце в пустелі насправді є широким водно-болотним басейном, який простягається на 450 квадратних миль (1200 квадратних кілометрів) – приблизно в півтора рази більшим, ніж п’ять районів Нью-Йорка. За даними NASA, оазис підтримував людське життя протягом приблизно 8000 років і був плацдармом для деяких з найамбітніших інженерних подвигів у стародавній історії.

Оазис, який живиться через природний канал Bahr Yussef з сусідньої річки Ніл, колись був величезним озером під назвою Lake Moeris. Існування озера залежало від сезонних повеней з Нілу. Коли вода Нілу була занадто низькою, правителі Стародавнього Єгипту іноді вживали сміливих гідрологічних заходів. Існують докази того, що фараони, які жили близько 4000 років тому, усунули один особливо серйозний дефіцит води, розширивши Bahr Yussef.

«Це був один із найперших масштабних національних гідрологічних проектів у світі», – йдеться на сайті UCL ( University College London). «Відповідальними правителями 12-ї династії були Аменемхет I-III, і вони отримали титул« інженерних королів».

фото: NASA

Сьогодні стародавнє озеро існує, як набагато менших розмірів, озеро Карун (Qarun Lake). Завдяки цим інженерним роботам давнини, решта розлогого дна старого озера  Lake Moeris залишається родючим оазисом, який підтримує багато сіл, міст, ферм і садів – які ви можете побачити на фото у вигляді сірих плям, що й складають оазис у формі серця. Там вирощують зернові, бавовну, оливки, виноград, інжир і виробляють рожеве масло.