fbpx

Найреалістичніший із будь-коли створених портретів святого Миколая: вчені дослідили як міг виглядати святий

Вчені Ліверпульського університету використали систему реконструкції й інтерактивну 3D-технологію, щоб створити портрет, який було оприлюднено кілька років тому на спомин святого Миколая.

Вони називають його найреалістичнішим із будь-коли створених портретів святого Миколая – єпископа Мир, який жив у IV столітті.

Професор університету Керолайн Вілкінсон зазначила, що реконструкцію проводили за скелетом та історичними матеріалами. Прес-секретар університету заявила, що для нового зображення використовувались найсучасніші анатомічні стандарти, дані з дослідів турецьких тканин та технології комп’ютерної графіки.

Серед особливостей отриманого зображення, можна відзначити те, що у святого є зламаний ніс, який, за словами Вілкінсон, «розміщений асиметрично, що надає йому характерного вираження на міцному обличчі».

Святий Миколай жив у 270-343 рр. Він був єпископом в Мирах (Туреччина). У роки свого єпископства був ув’язнений під час переслідування Діоклетіана, а згодом звільнений, коли до влади прийшов Костянтин.

Він був відомий своєю стійкою обороною віри, а також анонімною щедрістю для тих, хто цього потребує.

Ця стаття була спочатку опублікована на CNA 11 грудня 2016 року

You cannot copy content of this page