fbpx

Найбільша в’язниця у світі – острів Райкерс

Виправні колонії існують практично у всіх країнах світу. Проте найчастіше вони займають не надто велику територію та розташовуються в містах.

Найбільшою в’язницею у світі по праву вважається в’язниця Райкерс, розташована на однойменному острові США.

Тюремний комплекс Райкерс розташований на однойменному острові Нью-Йорку. Площа острова становить 1,67 квадратних кілометри. Вся ця площа є виправною колонією, що робить її найбільшою виправною колонією у світі.

Острів був названий на честь Авраама Рікена, який перебрався сюди в 1664 після того, як дізнався, що острів дістався йому як спадок. У 1884 році острів продали державі за 180 тисяч доларів. Одразу після покупки острів перетворили на виправну установу. На той момент площа острова становила лише 0,36 квадратних кілометри. У 1954 році влада США вирішила збільшити острів.

Спочатку острів Райкерс використовувався як ферма, на якій вирощувалась їжа для ув’язнених в’язниці Рузвельт, що знаходиться на найближчому острові. Коли споруди острова Райкерс були повністю збудовані, всіх ув’язнених перевели на Райкерс.

Тюремний комплекс Райкерс включає 10 окремих в’язниць. Для їх утримання та функціонування тут було збудовано спортзали, магазини, перукарні, електростанція і навіть автобусний парк. Сумарно у в’язниці Райкерс утримується близько 11 тисяч ув’язнених. Максимальна кількість ув’язнених, яких може прийняти тюремний комплекс, становить 14 тисяч осіб.

Для підтримання порядку у в’язниці працює близько 10 тисяч поліцейських. Як наймані працівники тут працює близько півтори тисячі людей. Зазвичай вони відповідають за медичний стан ув’язнених. Міру за наймом медичних працівників було прийнято після неодноразових скарг ув’язнених на зловживання повноваженнями з боку наглядачів та адміністрації. У той самий час, тюремний комплекс Райкерс є досить небезпечним місцем роботи як поліції, так медиків, так як тут часто трапляються напади ув’язнених.

Свого часу у в’язницю з лекцією обіцяв приїхати Сальвадор Далі. Проте його плани змінилися і провести лекцію у в’язниці Райкерсу не вдалося. В якості вибачення, Сальвадор Далі намалював картину спеціально для тих ув’язнених, яких він підвів. Сьогодні ця картина висить у їдальні в’язниці.

2019 року з’явилася інформація, що тюремний комплекс Райкерс буде закрито. Причиною цього стали постійні порушення поводження з ув’язненими з боку наглядачів та адміністрації. Щороку на утримання в’язниці витрачається щонайменше 860 мільйонів доларів. Постійне збільшення цієї суми через судові позови просто набридло владі Нью-Йорка. Внаслідок цього міська рада міста проголосувала за закриття тюремного комплексу до 2026 року.

You cannot copy content of this page