fbpx
Світ
На eBay виставили шифрувальну машину часів Другої світової

Старовинна шифрувальна машина нацистів була знайдена в сараї в графстві Ессекс

Волонтери з Національного музею комп’ютерів виявили шифрувальну машину “Лоренц” на інтернет-аукціоні eBay. В описі лота було помилково вказано, що це телетайп, і продавець просив за нього всього 9,5 фунта.

Ентузіасти з Музею знайшли “телетайп” і переконалися в тому, що це насправді шифрувальна машина часів Другої світової. Вони придбали її, але були змушені констатувати, що у “Лоренца” бракує якихось деталей.“Вона виглядає як електромотор у чорному корпусі”, – пояснив один з волонтерів.

Машина “Лоренц” і правда нагадує телетайп чи друкарську машинку. На клавіатурі набиралося повідомлення німецькою мовою, потім воно зашифровувалося за допомогою 12 окремих дисків, кожен з яких в свою чергу мав кілька контактів.

Ця шифрувальна машина за розміром набагато більша і влаштована складніше, ніж знаменита “Енігма”. У Національному музеї комп’ютерів пояснили, що машину “Лоренц” використовували для передачі стратегічно важливих повідомлень. Тепер ентузіасти сподіваються зібрати її цілком і спробувати відтворити процес шифровки, а потім і дешифрування.

Старовинна шифрувальна машина, яку нацисти використовували під час Другої світової війни, була знайдена в сараї в графстві Ессекс в Великобританії.

Читайте також: “Укрпошта” анонсувала мобільний гаманець і український аналог eBay.

Джерело.