fbpx
Світ
На дорогах України з’явились поліцейські автомобілі-фантоми: для чого вони?

З 25 січня 2022 року в Україні почали працювати поліцейські автомобілі-фантоми, які будуть контролювати дотримання правил дорожнього руху на дорогах.

Ці автомобілі, марки Skoda Kodiaq, будуть їздити без розпізнавальних знаків поліції, візуально не відрізнятимуться від інших учасників дорожнього руху і фіксуватимуть ситуацію на дорозі.

«Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості як під час руху самого фантому, так і коли фантом стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних», — перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Після перевірки метадані із відповідною інформацією надсилаються до системи автоматичної фіксації, яка їх опрацьовує і автоматично формує штраф порушникам швидкісного режиму. До відповідальності може притягуватися власник авто або безпосередній водій.

Правопорушення фіксуватимуть автоматично, тобто без зупинки транспортних засобів. Зупинка відбуватиметься лише у разі найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР.

Наприклад, якщо інспектори під час патрулювання на фантомах побачать проїзд на червоне світло чи перетин суцільної подвійної лінії, то порушників будуть зупиняти та притягувати до відповідальності.

Система може вимірювати швидкість до 50 автомобілів одночасно і автоматично фіксувати її перевищення. При цьому фантоми стежитимуть за швидкісним режимом в обох напрямках дорожнього руху: як у попутному, так і у зустрічному.