Світ
МЗС Польщі побачило міграційну загрозу від українців, які отримали більше мільйона віз

Варшава вважає, що українці, які прибувають до Польщі, створюють достатньо високе міграційне навантаження для країни, коли залишаються в Польщі, отримавши візу.Про це заявив міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський у виступі на Мюнхенській безпековій конференції.

Міністр пояснив, що хоча Польща хоча й не бере участь у розподілі біженців з країн Середземномор’я, але компенсує це мігрантами з України.

“Я не можу погодитися з тим, що Польща незгодна приймати мігрантів. За рік ми видали 1267 тисяч віз (для громадян України – Ред.). З цієї кількості 650 тисяч були дозволами на роботу. Більшість з них приїхали до нас і вирішили залишитися”, – заявив він.

Читайте також: На які посади в Польщі зараз потрібні працівники з України

“Тому я не можу погодитися з тим, що у нас інший підхід. У нас просто інше географічне розташування та інша міграційна картина”, – додав міністр.

Ващиковський водночас не уточнив, в якому статусі, за його інформацією, українці лишаються в Польщі. Як відомо, офіційні польські дані свідчать про одиничні випадки надання українцям статусу біженця, хоча представники польської влади неодноразово скаржилися на наплив біженців з України.

Нагадаємо, нещодавно віце-прем’єр і міністр розвитку та фінансів Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна прийняла “сотні тисяч біженців з України”.

Джерело.

Related Post

facebook