fbpx
Світ
МЗС Польщі побачило міграційну загрозу від українців, які отримали більше мільйона віз

Варшава вважає, що українці, які прибувають до Польщі, створюють достатньо високе міграційне навантаження для країни, коли залишаються в Польщі, отримавши візу.Про це заявив міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський у виступі на Мюнхенській безпековій конференції.

Міністр пояснив, що хоча Польща хоча й не бере участь у розподілі біженців з країн Середземномор’я, але компенсує це мігрантами з України.

“Я не можу погодитися з тим, що Польща незгодна приймати мігрантів. За рік ми видали 1267 тисяч віз (для громадян України – Ред.). З цієї кількості 650 тисяч були дозволами на роботу. Більшість з них приїхали до нас і вирішили залишитися”, – заявив він.

Читайте також: На які посади в Польщі зараз потрібні працівники з України

“Тому я не можу погодитися з тим, що у нас інший підхід. У нас просто інше географічне розташування та інша міграційна картина”, – додав міністр.

Ващиковський водночас не уточнив, в якому статусі, за його інформацією, українці лишаються в Польщі. Як відомо, офіційні польські дані свідчать про одиничні випадки надання українцям статусу біженця, хоча представники польської влади неодноразово скаржилися на наплив біженців з України.

Нагадаємо, нещодавно віце-прем’єр і міністр розвитку та фінансів Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна прийняла “сотні тисяч біженців з України”.

Джерело.