fbpx
Світ
МЗС Британії перерахувало на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ ще 5 млн. фунтів (понад 182 млн. грн.)

17 травня НБУ відзвітував, що перерахував зі спеціального рахунку на потреби ЗСУ понад 16,5 млрд. грн., на спецрахунку залишилося 63 млн. грн. Банк закликав українців і світову спільноту допомогти українській армії.

18 травня відгукнулося МЗС Великої Британії і надіслало 5 млн фунтів на підтримку Збройних сил України.

“Національний банк України 18 травня отримав від Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії 5 млн фунтів стерлінгів (або понад 182 млн гривень у еквіваленті) на спеціальний рахунок, відкритий для підтримки Збройних сил України”, – підтвердив 19 травня НБУ.

Це не перший транш від Британії на спец рахунок ЗСУ – 30 березня Міністерство закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії вже надсилало 20 млн фунтів стерлінгів (або понад 768 млн гривень у еквіваленті). Це була найбільша сума, що надійшла на підтримку Збройних сил України одним платежем у іноземній валюті від закордонних благодійників з початку війни з росією.

“Ми щиро дякуємо Міністерству закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії за цей значний благодійний внесок у захист Україною не лише власної свободи та незалежності, але й миру і демократичних цінностей усього світу. Ми високо цінуємо партнерські відносини з урядом Великобританії та вдячні за всебічну підтримку України у боротьбі з російським агресором”, – сказав голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Він також додав, що майже п’ята частина коштів, що надійшли в іноземній валюті для підтримки українських військових на спецрахунок НБУ – це донати в фунтах стерлінгів (включаючи кошти від Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії), пише Новинарня.

Фото: eadaily.

05/20/2022